Aiahooldus

Viljapuude lõikamine, õunapuude lõikamine, okste lõikamine, okste äravedu

Kevadel lõigatakse viljapuid enne, kui puu hakkab elama aktiivset elu. Oluline märk on puhkema hakkavad pungad, õunapuudel nn. hõbedaseks muutunud pungad – kui need juba avanevad, on õige lõikamisaeg möödas.
Lõikust võiks teha ajal, kui õhutemperatuur jääb -2° ja 6°C vahele. See aeg võib soojadel talvedel olla veebruaris või märtsis. Pikale veninud talvedel alles aprillis.
Pakase ajal lõigates võivad kooresse tekkida lõhed, sooja ilmaga hakkavad aga mahlad juba liikuma. Sobimatu aeg lõikamiseks on pungade puhkemisest lehtede täiskasvanuks kasvamiseni.

Sambla eemaldamine,  muru õhutamine, sambla tõrje
Sammal kipub muru vallutama, kui pinnas on liigselt tihenenud, muld on happeline, muru pole pikka aega väetatud ja pinnas on toitainete vaene, muld on liigniiske või muru on liiga varjulises kohas. Kuna võimalikke põhjuseid on palju, on mõistlik enne tööde tellimist olukord koos üle vaadata.

Multši müük ja paigaldus
Multšitud peenra rajamisega on tavalisest rohkem tööd, kuid valmis peenar päästab aedniku tükiks ajaks tüütust rohimiskohustusest. Soovitame kasutada multšimist hekkide all, puude ümber ja ilutaimede istutusaladel. Multškatte mõte on hoida sobivat niiskusrežiimi  ja tõkestada umbrohtude kasvu.