Korduma kippuvad küsimused

Miks kliendid kasutavad Turfi muruhooldust?

Turfi kliendile meeldib, et teenus toimib, kvaliteet on hea ning seda soodsa hinnaga. Kõik algab sellest, et meile lihtsalt meeldib muru hooldada. Oleme keskendunud ühele tööle, et teha seda hästi ning olla efektiivne – Turfi kliendile on oluline ka teenuse hind. Selle toetuseks toimiv klienditeenindus, aastaid viimistletud töötaja koolitus, 5 aastat kogemusi, kvaliteedi kontroll, efektiivsed profimasinad, hoolikalt läbimõeldud niiduringid, vastutuskindlustus. Jah, pakume ka teisi haljastuse hooldusega seotuid töid, aga seda peamiselt ‘muru-hooaja’ välisel ajal. Turfi alus on toimiv meeskond – meid ühendab soov olla tegus, rahuldus hästi hooldatud murust, selge töökorraldus ja eluterve töökeskkond. Efektiivsus annab võimaluse hoida töötasu valdkonna keskmisest kõrgemal.

Millest koosneb Turfi niitmise hind?

Lühidalt ja laias laastus kui klient maksab niidutöö eest 20euri: siis 10eur töömehe palk, kütus ja tehnikakulu / 5eur transpordi aeg ja kulu / 5eur maksud. Oleme soodsad tänu keskendumisele ühele kitsale tööle ning tänu hooldusplatside tihedale asetsemisele.

Kas Turf on kõige odavam muru niitmise teenus?

Turf ei ole kõige odavam – tõenäoliselt ei suuda kunagi võistelda ühe tegusa naabrimehega. Naabrimehega võisteldes läheb meie aeg ja kulu veel transpordile. Küll aga oleme tõenäoliselt kõige soodsam muruniitja maksumaksjate hulgas. Olenevalt konkreetsest tööst, võivad maksud moodustada neljandiku töö maksumusest. Kui Turf küsib mõne töö eest 20,-, siis ülekohtuselt võiks jagada selle nii: 10,- töömehele (u sama, mida naabrimees küsiks tööaja eest + tehnika + kütus) / 5,- riigile maksudeks / 5,- transpordile (mis on odavam kui pizzakuller). Turf on soodne tänu keskendumisele ühele tööle ning läbi tihedalt paiknevatele hooldusplatsidele.

Miks muru õhutatakse?

Ilusas muruvaibas on muru tihe, tugev ja roheline. Selle alus on muru tugev juurestik. Iga taim vajab kasvuks toitaineid, vett, valgust ja õhku. Muru õhutamine on vajalik kui eesmärk saavutada ilus tihe muruvaip. Turf õhutab muru aeraatoriga, kogub kokku ja utiliseerib jäägid.

Mida ette võtta umbrohuga?

Tõrju umbrohi välja ning aita muruvaibal kasvada tihedaks ja terveks, et umbrohul oleks raske tagasi tulla. Teeme samuti umbrohutõrjet – pritsime keemiaga. Aga pritsimine on tühi töö kui muru ei võta piisavalt kiiresti üle ala, kust umbrohi tõrjutud. Küsi meilt hinnapakkumist ja abi kui mõistus otsas, mida ja kuidas.

Kas Turf käib ka minu piirkonnas?

Turf teeninduspiirkond on Tallinn ja Harjumaa va. saared 😉 On väga tõenäoline, et Turfi klient asub sulle väga lähedal. Vaata meie hooldatavate alade kaarti.

Turf muru niitmise piirkonnad

Milline muruniiduk on parim?

Oleme soetanud 5 tegutsemisaasta jooksul üle 50 muruhooldusmasina. Mõned neist on pidanud paremini vastu kui teised. Hooldame kokku üle 100ha muruala – meie juures selgub väga ruttu tehnika eelised ja puudused. Meie tehnikapargis on murutraktorid hinnaga üle 9000,- ja käsiniidukid maksumusega üle 900,- – see ei ole kõige mõistlikum investeering kui soov niita ainult oma koduaeda. Siinkohal meie 4 lihtsat soovitust.

A. Eelista lihtsat ehitust. Igasugused pasunad ja viled, eriti plastmassist, tagavad reklaamitud lisamugavuse asemel tihti lisakoorma hoolduse vahet sõitmise näol. Mida lihtsam ehitus, seda vastupidavam.

B. Eelista võimsamat mootorit eriti kui sul plaanis niita veidi harvemini kui iga nädal. Veidi kõrgema muru niitmine eriti kui veel niiske, nõuab mootorilt võimsust. Ära jäta vahele mootori hooldust – näit. õli vahetus, õhufiltri puhastamine, et mootor teeniks kauem.

C. Eelista paksemat niidukorpust. Mida õhem niidukorpus, seda kiiremini võimalus laguneda. Ära jäta niidukit õue vedelema ning puhasta regulaarselt niidukorpust, et teeniks kauem.

D. Eelista külgväljaviskega niidukit. Näeme oma igapäevatöös, et ilusa ja terve muruala saavutamiseks ei ole vajalik niita muru kogumisega. Oluline on niidusagedus – teha seda iga nädal. Kogumisel pidev mure – kuhu panna niidetud muru. Kui kogu see niidetud muruga jändamise vaev investeerida muudesse muruhooldustöödesse – on tulem kindlasti parem.

Golfimuru, kas see on võimalik?

Jah, see on võimalik. Kuid see on meeletult töömahukas ettevõtmine. Nn. golfimuru niidetakse trummelniidukitega iga päev, pidev kastmine, tihe väetamine ja õhutamine. Lisaks sellele aluspinna ettevalmistus ja selle pidev hooldus. Kuigi kasutatakse eriseemet, siis igapäevase turgutamiseta ei oleks muru nii madalalt niitmine jätkusuutlik.

Kuidas saada ilus roheline muruala?

Sellele ei ole kahjuks kiiret vastust – siia peaks ümber kirjutama terve raamatu. Muruala rajamisest kuni selle hooldamiseni. Küsi pigem Turfilt hinnapakkumist muru hooldamisele ja saad kaasa rida soovitusi, mida teha ja kuidas.

Kuidas niita nõlvakut, kraavi või mäge?

Oleme hooldanud Pirita teel Maarjamäe nõlvakuid, kus ei ole ainult oluline asjaga hakkama saada, vaid teha seda ka efektiivselt. Turf ei ole näinud veel niiduala, millega hakkama ei saaks. Kallakutel niitmisega tuleb olla eriti hoolikas – niiduk võib lihtsalt ümber käia ja veidigi niiskem muru on libe. Keerulisema ala hooldamise hinnapakkumise koostamiseks tahame seda kindlasti enne näha.

Kas Turf niidab ka siis kui kedagi kodus ei ole?

Jah. Muruhoolduse ajal kliendi kohalolek ei ole kohustuslik. Paljude kruntide hooldamiseks on meil krundile pääsuks vajalikud võtmed ja/või koodid. Meil on turvalisuse tagamiseks kontori ja niitjate vahel omaette protseduur. Näiteks on vajalikud koodid hooldustiimile kättesaadavad vaid kontoritelefoni teel, väljastame vajaliku võtme kontorist niitjale vaid niidupäevaks jne.

Kui kõrget muru Turf niidab?

Saame hakkama nii muru, heina kui ka võsaga. Soodsaim muru niitmise hinnakiri kehtib kuni 15cm kõrguse muru korral. Kõrgema muru / heina niitmisel hinnad keskmiselt 2x kallimad.

Mis põhjustab sambla teket?

Sambla levikut murus võivad põhjustada pidev liigniiskus, mulla halb õhutatus, valgusepuudus, liiga õhuke ja/või toitainetevaene huumuskiht, kõrge õhuniiskus, liiga madalalt niitmine ja mõnede samblaliikide puhul mulla kõrge happesus. Samblatõrjeks tuleb kõrvaldada selle leviku põhjused. Kutsu meid appi.