Korduma kippuvad küsimused

Turfi kliendile meeldib, et teenus toimib, kvaliteet on hea ning seda soodsa hinnaga. Kõik algab sellest, et meile lihtsalt meeldib muru hooldada. Oleme keskendunud ühele tööle, et teha seda hästi ning olla efektiivne – Turfi kliendile on oluline ka teenuse hind. Selle toetuseks toimiv klienditeenindus, aastaid viimistletud töötaja koolitus, 5 aastat kogemusi, kvaliteedi kontroll, efektiivsed profimasinad, hoolikalt läbimõeldud niiduringid, vastutuskindlustus. Jah, pakume ka teisi haljastuse hooldusega seotuid töid, aga seda peamiselt ‘muru-hooaja’ välisel ajal. Turfi alus on toimiv meeskond – meid ühendab soov olla tegus, rahuldus hästi hooldatud murust, selge töökorraldus ja eluterve töökeskkond. Efektiivsus annab võimaluse hoida töötasu valdkonna keskmisest kõrgemal.

Ilusas muruvaibas on muru tihe, tugev ja roheline. Selle alus on muru tugev juurestik. Iga taim vajab kasvuks toitaineid, vett, valgust ja õhku. Muru õhutamine on vajalik kui eesmärk saavutada ilus tihe muruvaip. Turf õhutab muru aeraatoriga, kogub kokku ja utiliseerib jäägid.

Tõrju umbrohi välja ning aita muruvaibal kasvada tihedaks ja terveks, et umbrohul oleks raske tagasi tulla. Teeme samuti umbrohutõrjet – pritsime keemiaga. Aga pritsimine on tühi töö kui muru ei võta piisavalt kiiresti üle ala, kust umbrohi tõrjutud. Küsi meilt hinnapakkumist ja abi kui mõistus otsas, mida ja kuidas.

Turf teeninduspiirkond on Tallinn ja Harjumaa va. saared 😉 On väga tõenäoline, et Turfi klient asub sulle väga lähedal. Vaata meie hooldatavate alade kaarti.

Jah, see on võimalik. Kuid see on meeletult töömahukas ettevõtmine. Nn. golfimuru niidetakse trummelniidukitega iga päev, pidev kastmine, tihe väetamine ja õhutamine. Lisaks sellele aluspinna ettevalmistus ja selle pidev hooldus. Kuigi kasutatakse eriseemet, siis igapäevase turgutamiseta ei oleks muru nii madalalt niitmine jätkusuutlik.

Sellele ei ole kahjuks kiiret vastust – siia peaks ümber kirjutama terve raamatu. Muruala rajamisest kuni selle hooldamiseni. Küsi pigem Turfilt hinnapakkumist muru hooldamisele ja saad kaasa rida soovitusi, mida teha ja kuidas.

Oleme hooldanud Pirita teel Maarjamäe nõlvakuid, kus ei ole ainult oluline asjaga hakkama saada, vaid teha seda ka efektiivselt. Turf ei ole näinud veel niiduala, millega hakkama ei saaks. Kallakutel niitmisega tuleb olla eriti hoolikas – niiduk võib lihtsalt ümber käia ja veidigi niiskem muru on libe. Keerulisema ala hooldamise hinnapakkumise koostamiseks tahame seda kindlasti enne näha.

Jah. Muruhoolduse ajal kliendi kohalolek ei ole kohustuslik. Paljude kruntide hooldamiseks on meil krundile pääsuks vajalikud võtmed ja/või koodid. Meil on turvalisuse tagamiseks kontori ja niitjate vahel omaette protseduur. Näiteks on vajalikud koodid hooldustiimile kättesaadavad vaid kontoritelefoni teel, väljastame vajaliku võtme kontorist niitjale vaid niidupäevaks jne.

Saame hakkama nii muru, heina kui ka võsaga. Soodsaim muru niitmise hinnakiri kehtib kuni 15cm kõrguse muru korral. Kõrgema muru / heina niitmisel hinnad keskmiselt 2x kallimad.

Sambla levikut murus võivad põhjustada pidev liigniiskus, mulla halb õhutatus, valgusepuudus, liiga õhuke ja/või toitainetevaene huumuskiht, kõrge õhuniiskus, liiga madalalt niitmine ja mõnede samblaliikide puhul mulla kõrge happesus. Samblatõrjeks tuleb kõrvaldada selle leviku põhjused. Kutsu meid appi.