Muru niitmine

Hästi hooldatud muru annab majale ilusa välimuse. Muruhoolduse alus on tihe niitmine. See soodustab kõrvalvõrsete arenemist ja takistab umbrohu levikut. Turf hooldab kokku üle 150ha murupinda, kasutab ainult profitehnikat, katab Tallinna ja Harjumaa iganädalaste hooldusringidega. Turfi hinnad on soodsad ja hinnakiri läbipaistev.

Niidutihedus

Soovitame iganädalast muru niitmist nn. multshides (peenestatud lible kaob murusse ja takistab vee aurumist mullast). Aeglasema kasvukiirusega muru võib niita harvemini, kuid soovitame murul mitte lasta kasvada üle 6-8cm. Meie tavahinnakiri kehtib kuni 15cm kõrguse muru hooldusel. Kui siiski on jäänud pikemalt niitmata või krunti soovitaksegi hooldada 2-3 korda aastas: pakume ka kõrge muru / heina niitmist.

Tehnika

Kasutame ainult profitehnikat. Teritame niiduterad iga päev. Suuremad krundid ja muruplatsid niidame traktoriga. Väiksemad käsiniidukiga. Niidukile ligipääsmatud muruala servad ja ääred trimmerdame. Murualaga külgnevad kõnni- ja autoteed puhastame libledest.

Garantii

Kui Te ei jäänud niidutööga rahule kirjutage turf@turf.ee või helistage 56110966 – teeme töö uuesti.

Niidugraafik ja tasumine

Teostame niidutöid kliendiga kokkulepitud intervalli alusel. Konkreetne niidupäev võib veidi kõikuda eelkõige ilmaoludest tulenevalt. Maksta võib ülekandega (arve kord kuus).

Niiduplaan

Igale krundile koostame niiduplaani. Niiduplaanile on oluline märkida asjad, esemed või taimed, millele muruniiduk võib kahju teha, aga mida ei pruugi muru niitmise ajal tähele panna. Antud tähelepanekud on oluline edastada esmakordse tellimise või hoolduskokkulepet tehes. Vaevu maa alt välja ulatuv veepritsi ots, hiljuti istutatud muru pikkune taim vms. Kindluse mõttes on hea kõik taoline märkida kas puuvaiaga või ääristada metalli ja/või kivi(de)ga.